Ung Husflid er i sluttfasen av et prøveprosjekt kalt "venner gjennom hender".
Seljord husflidslag viser her noen bilder fra den første av tre arbeidskvelder denne våren. Første arrangement hadde 18 deltagere og tema var stofftrykk. Bildene viser en god blanding av flyktninger, skoleungdom, gode hjelpere og produktene som kom fram.
Takk til Borghild Telnes og Marthe Haugerud, for tekst og bilder.
«Venner gjennom hender» er et integreringsprosjekt Ung Husflid har fått midler til via LNU-kultur (LNU= Landsrådet for Norske Ungdomsorganisasjoner). I løpet av det siste året har 7 husflidslag prøvd ut ulike modeller for integreringsarbeid. Resultater og erfaringer blir presentert etter hvert som rapportene fra husflidslagene kommer inn.
Ung Husflid teamet håper dette skal bli en serie eksempler til inspirasjon og hjelp, for andre som ønsker å starte lignende aktiviteter.
Hilsen Elin G. Garvin